Nepravilno pasenje kravic lahko spodbuja napačne gibalne vzorce in nekakovostno ter neusklajeno mišično aktivnost.
Pravilno pasenje kravic je bistveno za kakovosten gibalni razvoj dojenčkov. Dojenčka na trebuh lahko začnete obračati ali polagati že takoj, ko se zaceli popek. S tem si bo kot prvo zgradil bolj celostno telesno shemo, kajti ne bo ves čas samo na hrbtu in boku, ampak bo s pasenjem kravic odkril, da ima tudi sprednjo stran telesa, ki jo bo začutil ob stiku s podlago. S položajem na trebuhu si gradi ustrezno mišično aktivnost v trupu, stabilnost ramenskega obroča in kakovostno kontrolo glave.
Kako dojenčku pomagati na začetku
Dokler se dojenček sam ni zmožen obrniti na trebuh, ga lahko večkrat na dan, na začetku za manj časa, potem pa za dlje, obrnete vi. Ko se je dojenček enkrat sam zmožen obrniti na trebuh, jim je to običajno všeč in vse več časa preživijo v takem položaju. Iz trebušnega položaja namreč sledi preostali gibalni razvoj dojenčka.
Nepravilno pasenje kravic lahko spodbuja napačne gibalne vzorce in nekakovostno ter neusklajeno mišično aktivnost. Zato bodite pozorni, da so komolci v opori, pred linijo ramen in ne pod prsnim košem ampak malenkost širše, da je pogled usmerjen naprej v podlago in ne gor v prostor s preveč privzdignjeno glavo. Prav tako bodite pozorni na poravnavo trupa in da so nogice postavljene v širini medenice.
Kdaj vemo, da potrebuje pomoč
Kadar opazite, da dojenček ne mara trebušnega položaja (torej se iz trebuha hitro obrne nazaj na hrbet; joka, kadar je v trebušnem položaju; ga ne zadrži dolgo oziroma s slabo kakovostjo ali se hitro utrudi; glavo veliko odlaga na podlago) potem vam to pove, da morda potrebuje kakovostno spodbudo.